Bijeg iz Los Angelesa i Black Sabbath the End of the End / nedjelja 12.01.2020.

Image

HRT2 20.05.

Snake se vratio. Da bi ponovno pobjegao odakle se ne može pobjeći – iz Los Angelesa!

Godina je 2013. Baš kao i New York, i Los Angeles je pretvoren u otočni zatvor za najgore kriminalce Amerike, okružen ogromnim zidom kako ni jednom od njih bijeg ne bi ni pao na pamet.

Šesnaest godina nakon što je uspio pobjeći iz New Yorka, jednooki bivši vojnik Snake Plissken (Kurt Russell) ponovo dobija sličan zadatak. Predsjednik ga šalje u Los Angeles kako bi iz ruku brutalnog terorista Cuerva Jonesa (George Corraface) i predsjednikove odbjegle kćeri Utopije povratio ukradeno oružje kojim se može izazvati smak svijeta, odnosno prestanak rada svih Zemljinih izvora energije. Snake ima samo devet sati za izvršenje zadatka. Ne uspije li, ubit će ga ubrizgani virus, uspije li, od doktora će dobiti antitijela. Bez imalo razmišljanja, Snake kreće u grad kojim vladaju kriminalci, bande, prostitutke i odbjegli tinejdžeri.

Svojevrsni nastavak kultnog Bijega iz New Yorka, Bijeg iz Los Angelesa je film u kojem je slavni majstor horora, akcije i znanstvene fantastike John Carpenter ponovio ne samo recept prvog filma, nego i njegovu kvalitetu i uspjeh među žanrovskom publikom. Vješto spajajući elemente svih svojih poetičkih odrednica s provokativnim komentarima na račun američke politike osobnih sloboda, Carpenter je i ovim naslovom pokazao kako je kralj šunda, koji u svojim filmovima uzdiže na razinu umjetnosti. Snakea Plisskena opet glumi neponovljivi kuler Kurt Russell, kojemu je to zasigurno jedna od uloga života.

Na mapi Movielanda film se nalazi u kvadrantu F3:

Image

Image

HRT2 23.30.

Film o posljednjoj turneji benda koji je stvorio zvuk heavy metala – Black Sabbatha i nastupu 04.02.2017. godine u Birminghamu, gradu u kojem je sve to počelo. Bio je to 81. i posljednji nastup turneje The End, što je označilo kraj karijere koja je trajala gotovo pola stoljeća. Rasprodani koncert bio je vrhunac turneje za vrijeme koje su nastupali pred više od milion obožavatelja u arenama diljem svijeta. Od svog osnutka 1968. godine stvorili su zvuk koji je poslužio kao temelj heavy metala te utjecali na bendove diljem svijeta, a taj utjecaj jasno je prisutan još i danas.

Ovaj dokumentarni film obožavateljima pruža intiman uvid u odnose unutar benda i međusobnu komunikaciju članova, kao i zajednička prisjećanja Ozzyja OsbourneaTonyja Iommija i Geezera Butlera.

Komentariši